Jeżeli chcemy stracić trochę zbędnych kilogramów to powinniśmy być świadomi, iż nie jest to proces prosty i szybki. Na pierwszym miejscu najważniejsza jest właściwa motywacja oraz nastawienie. Nie możemy się zbyt szybko zniechęcać, a za to trzeba wykazać się odpornością psychiczną i zorientowaniem na cel, jaki chcielibyśmy osiągnąć.

Tak naprawdę liczą się dwa czynniki, którymi pozostają właściwe pożywanie się i odpowiednia doza sportu.

Nie da się powiedzieć, iż poszczególna z owych dwóch jest ważniejsza. Obie dopełniają się i razem mogą doprowadzić do upragnionego celu. Jeżeli chodzi o właściwe pożywienie, to najistotniejsze jest odrzucenie tak zwanego śmieciowego pożywienia. Nie posiada ono praktycznie żadnych wartości odżywczych, a miast tego dostarcza tylko niepotrzebne kalorie. Przyda się za to jeżeli nauczymy się zamieniać konkretne produkty innymi. Przykładowo, pszenne pieczywo zastąpić można pieczywem żytnim z pełnych ziaren. Makaron zastąpić kaszą, przekąski owocami, takimi jak jabłka czy pomarańcze, mięso zamienić na owoce morza, dosładzane napoje z gazem całkiem wyrzucić z naszej diety, a zamiast tego pić po prostu czystą wodę, nie zaszkodzi również herbata. W kwestii aktywności fizycznej nie jest bardzo istotne który sport będziemy ćwiczyć.

Najważniejsze pozostaje to, byśmy polubili się ruszać, a dyscyplina nas interesowała.

Jedni wybierają dyscypliny drużynowe, takie jak piłka ręczna czy siatkówka, pozostali wolą jednoosobowe dyscypliny jak bieganie czy sztuki walki. Jeśli gubienie zbędnych kilogramów idzie nam wyjątkowo trudno, możemy też wspomóc się rozmaitymi suplementami na odchudzanie w postaci tabletek. Najskuteczniejsze z nich są takie, które oddziałują na nasz organizm kompleksowo, to znaczy w kilku kierunkach jednocześnie..


Zobacz:
Łysienie - naturalnie coś najzwyklejszego lecz nie trzeba zaakceptować wypadania włosów
Dowiedz się jakie są możliwe powody wypadania włosów u kobiet i mężczyzn
Idealne wycieczki